Τετάρτη 19 Ιανουαρίου 2022

Ενός λεπτού σιγή για τον δικό μας Πατριάρχη...

Στη γή του αγαπημένου του Πόρου, στον οικογενειακό τάφο, θα κηδευθεί ο ιδρυτής του τμήματος βόλεϊ του Πορφύρα Μανώλης Κελέκος, την Πέμπτη στις 13.00.

Και μετά θα πάει, σίγουρα, στον Παράδεισο, τέτοια ψυχούλα...

Απόψε, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πριν από τον αγώνα Κυπέλλου Θέτις Βούλας-Πορφύρας....

Η πρώτη από τις κινήσεις ώστε να τιμηθεί η προσφορά του στο βόλεϊ του Πορφύρα...

Στο αγωνιστικό μέρος, η Θέτιδα νίκησε 3-0 σετ τον Πορφύρα ( στο πρώτο σετ από 20-24, οι γηπεδούχοι επικράτησαν 27-25 ) και προκρίθηκαν δίκαια στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, επιτυχία για την οποία τους συγχαίρουμε.

Συγκεντρωνόμαστε στο πρωτάθλημα, με στόχο την επιβίωση με αξιοπρέπεια και συνέπεια.

Εχουμε, πλέον, την ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να μείνει η ομάδα στην Α1 Εθνική, ωστόσο, δίχως να χάσει τις αρχές και τις αξίες της.