Πέμπτη 24 Σεπτεμβρίου 2009

Φιλικά τεστ ,στάση 3η ,με ''Χ'' στον Κορυδαλλό

Στο τρίτο φιλικό παιχνίδι της ,για την προετοιμασία της για τη νέα αγωνιστική περίοδο που φαίνεται ότι θα είναι μακρά αλλά κι ενδιαφέρουσα ,η γυναικεία ομάδα βόλει του Πορφύρα άφησε καλές εντυπώσεις στον Κορυδαλλό απέναντι στην Αρτέμιδα ,ομάδα που ήταν στην τελευταία σαιζόν στην πρώτη πεντάδα της Α2 κατηγορίας και ασφαλώς θα πρωταγωνιστήσει και φέτος χάρις στο πλούσιο έμψυχο υλικό της .
Οι δύο ομάδες ,στα 90 λεπτά που αγωνίσθηκαν έδωσαν την ευκαιρία στους προπονητές τους να κάνουν πειραματισμούς αλλά και να δούν στην πράξη σε ποιά κατάσταση βρίσκονται οι αθλήτριες τους .Το σκορ δεν έχει μεγάλη σημασία στα φιλικά ,ωστόσο ,για την ιστορία αναφέρουμε ότι ήλθαμε 2-2 .Το τέταρτο σετ ,πάντως,λόγω ελλείψεως χρόνου ,τελείωσε στο 10-9 υπέρ του Πορφύρα .
Ευχόμαστε καλή επιτυχία στην Αρτεμις στο πρωτάθλημα της Α2 και πάνω απο όλα υγεία σε όλες κι όλους που συγκροτούν την ομάδα της .