Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2024

Νίκη για τον Πορφύρα, 3-1 το Αιγάλεω, με την βοήθεια του κοινού μας !

Ο Πορφύρας, με τη συμπαράσταση του κοινού του στο κατάμεστο Σαλπέας, κέρδισε 3-1 σετ το Αιγάλεω σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Pre League Volley Γυναικών και ισοβαθμεί πλέον στην 7η θέση με 16 πόντους, μαζί με Πρέβεζα ( προσεχή αντίπαλο μας , εκτός έδρας ) και Κόρινθο.

Το ματς ήταν στη κόψη του ξυραφιού ανάμεσα σε δύο μαχητικές και με ενέργεια όπως και διάθεση ( αλλά και με αρκετά λάθη ) ομάδες ενώ στο 4ο σετ το Αιγάλεω προηγήθηκε 16-22 και με ανατροπή το πήρε ο Πορφύρας με 26-24, χάρη στην αποφασιστικότητα και τη ψυχραιμία που έδειξε.

Πολλά λόγια δε χρειάζονται.

Κάναμε κάτι απόψε, αλλά, ίσως και τίποτα αν η συνέχεια δεν είναι η κατάλληλη.

Χαρά αλλά και στοχοπροσήλωση, γιατί θέλουμε συνέχεια με πόντους ώστε να έχουμε το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στη βαθμολογία τιμώντας την ιστορία μας ως μία από τις 20 ομάδες στην ιστορία του ελληνικού βόλεϊ με συμμετοχή στα Κύπελλα Ευρώπης και μία από τις 20 ομάδες με τις περισσότερες παρουσίες στην Α1 Εθνική.

Η νίκη αφιερώνεται στον άνθρωπο που πάντα μας στηρίζει, τον Γιάννη Βασιλόπουλο, τον ''Μανδραγόρα'' που όλες κι όλοι γνωρίζουν.

Ξεκούραση κι αυτοκριτική τώρα, βοηθά στη ψυχολογία το θετικό αποτέλεσμα.

Στο Αιγάλεω, ως ομάδα της ΕΣΠΕΔΑ, ευχόμαστε με ειλικρίνεια τα καλύτερα.