Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2015

Μεγάλη νίκη του Πορφύρα, 3-1 την ΕΑΛ στη Λάρισα

Η ομάδα βόλει Γυναικών του Πορφύρα, σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας πρόσθεσε άλλη μία, σπουδαία, νίκη στο ενεργητικό της καθώς νίκησε μέσα στη Λάρισα την φορμαρισμένη και πάντα ισχυρή ΕΑΛ με 3-1 σετ, σε αγώνα που έληξε πριν απο λίγα λεπτά.
Τα σετ ήταν 25-23, 11-25, 18-25, 25-27.
Λεπτομέρειες αργότερα.
Τρία, μόνο, πρώτα στοιχεία απο το παιχνίδι.
Εμφάνιση καρδιάς και πείσματος ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ, απο το λίμπερο μας, Αρτέμιδα Γκούρα που έπαιζε λαβωμένη και έκανε το καλύτερο δυνατό, καθώς, δεν υπήρχε μάλιστα εναλλακτική λύση λόγω αναγκαστικής απουσίας της Μαριάννας Λιάρου αλλά και της εν δυνάμει λίμπερο Ανδρονίκης Πρίφτη.
Αλλη φορά θα πηγαίνουμε στη Λάρισα αυθημερόν. Για το γούρι....
Επίσης, άλλη φορά δεν ακολουθεί εκτός έδρας την αποστολή της γυναικείας ομάδας ο κ.Νίκος. Κάνει κακό στην υγεία του , αλλά, όπως φαίνεται και στην ομάδα....
ΜΠΡΑΒΟ ΒΑΣΙΛΗ, ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ !
Καλή επιστροφή.
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ( Βασίλης Καλογερόγιαννης ) Γκολφινοπούλου, Καράκου, Μουστάκη, Μ.Ράπτη, Δήμα, Α.Γκούρα,Θεοχάρη, Ν.Γκούρα, Χατζηπέτρου, Χαλβατζή, Θαλασσινού.