Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου 2011

Σπουδαίο παιχνίδι, μπράβο στα κορίτσια μας....

Ευχαριστήθηκαν βόλει όσοι είδαν τον αγώνα του πρωταθλήματος Νεανίδων της ΕΣΠΕΔΑ, χθες βράδυ, στο ''Σαλπέας'', ανάμεσα στον Πορφύρα και την Αργυρούπολη.
Η Αργυρούπολη, τρίτη πέρσι στην ΕΣΠΕΔΑ, πήρε τη νίκη με 3-2 σετ μετά απο ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ παιχνίδι δυόμιση ωρών, ωστόσο, αξίζει ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα κορίτσια του Πορφύρα για την εξαιρετική εμφάνιση τους.
Το ματς χάθηκε στις λεπτομέρειες, αλλά, πράγματι παίξαμε πολύ καλά και δείξαμε ποιότητα, προοπτικές και διάθεση.
Συγχαρητήρια στην Αργυρούπολη για την νίκη της, υγεία στις αθλήτριες της και στους οικείους; τους.
Δε θα αναφερθούμε περισσότερο στο παιχνίδι, για λόγους απολύτως συγκεκριμένους.
Μερικές λεξούλες, όμως, ακόμα. Και εκείνοι που πρέπει, θα καταλάβουν.
Στην Ελλάδα και στον Πειραιά έχουμε μάθει να σεβόμαστε τα άσπρα μαλλιά και τους ανθρώπους που ιδρύουν τμήματα και δε ζούν απο το βόλει αλλά ζούν για το βόλει....