Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016

Τέταρτη νίκη σε τέσσερα παιχνίδια στην Α2 Εθνική στο Βόλεϊ Γυναικών, για τον Πορφύρα, 3-0 σετ την Αναγέννηση στη Σάμο

Νικήτρια με 3-0 σετ ( 21-25, 17-25, 16-25 ) επιστρέφει από την Σάμο η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Πορφύρα, που επικράτησε της τοπικής Αναγέννησης, σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας.
Ο Πορφύρας έχει 4 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια πρωταθλήματος, όλες με 3-0 σετ.
Στη φιλόξενη Σάμο είχε την ευκαιρία να αγωνισθεί, για μεγάλο χρονικό διάστημα, ουσιαστικά στο μισό ματς, η 21χρονη ακραία μας Εβελίνα Θαλασσινού, αθλήτρια από την Ακαδημία μας, η οποία ήταν εξαιρετική ενώ γενικά, η εμφάνιση του Πορφύρα ήταν θετική, απέναντι σε μία μαχητική ομάδα που είναι δεδομένο ότι θα κάνει αρκετές ζημιές στο πρωτάθλημα.
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ( Βασίλης Πανδής ) : Γκολφινοπούλου, Χρήστου, Μ.Ράπτη, Σιδεράτου, Φωτεινού, Θεοχάρη, Μουστάκη, Θαλασσινού, Ξαγοραράκη, Καράκου, Λιάρου, Κελεσίδη.