Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2023

Υπερηφάνεια για τις Νεάνιδες του Πορφύρα !

Μπορούμε να συνεχίσουμε να είμαστε υπερήφανοι για αυτή την ΟΜΑΔΑ Νεανίδων του Πορφύρα, που αγωνίσθηκε με πείσμα απέναντι στον Μίλωνα στη Νέα Σμύρνη, παρά τις κακοτυχίες ( ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο του ματς είχε χάσει δύο αθλήτριες της επτάδας που ξεκίνησε, την Μαρία Κοκκόνη με πρόβλημα στο γόνατο και την Ελισάβετ Ευστρατίου με διάστρεμμα στο αστράγαλο, ευχόμαστε στα παιδιά μας την μικρότερη δυνατή ταλαιπωρία ) και εντέλει ηττήθηκε με 3-1 σετ και αποκλείσθηκε από το Final 4.

Στο τέταρτο σετ, από 17-11, ο Πορφύρας ισοφάρισε σε 17-17, ωστόσο, ο Μίλων έφθασε στη νίκη με 25-22, με καλύτερη και πιο ψύχραιμη διαχείριση των καθοριστικών στιγμών.

Πολλά μπράβο στις αθλήτριες του Πορφύρα και τον προπονητή τους, για το γεγονός ότι έφθασαν στα προημιτελικά της διοργάνωσης και αποκλείσθηκαν από το Final 4 , μόλις με 2 ήττες σε 15 αγώνες πρωταθλήματος.

Απόψε, έδειξαν χαρακτήρα, τίμησαν τη φανέλα που φορούν ( σχεδόν όλες ) από τα Μίνι και αξίζουν να έχουν το κεφάλι ψηλά.

Συγχαρητήρια στον Μίλωνα για την δίκαιη πρόκριση του.

Είτε κερδίζει ο Πορφύρας, είτε χάνει, ΠΑΝΤΑ θα έχει το δικό του στυλ, αυτό δίνει τη διαχρονικότητα και τη διαφορετικότητα που εμπνέει τα παιδιά του.