Σάββατο 1 Απριλίου 2017

ΠΟΤΕ ΜΟΝΕΣ ΣΑΣ. ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ. Μπράβο για τον ωραίο και καθαρό αγώνα στις Κορασίδες Β του Πορφύρα.

Οι Κορασίδες Β του Πορφύρα θα παίξουν στις 6 μ.μ. της Κυριακής, στη Δραπετσώνα, στον μικρό τελικό του Final 4 του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΔΑ, με τον Πανιώνιο, καθώς, υποχρεώθηκαν σε ήττα με 3-0 σετ ( 19-25, 25-27, 23-25 ) στον ημιτελικό, από την γηπεδούχο Δραπετσώνα.
Καθοριστικό διαιτητικό σφάλμα στο 25-24, με προηγούμενο τον Πορφύρα στο δεύτερο σετ, έκρινε την εξέλιξη του, καθώς, σε εκείνο το σημείο δε σφυρίχθηκε ολοκάθαρη ΄΄μεταφορά΄΄της μπάλλας από την πρώτη διαιτητή Πετρόχειλου ενώ φάνηκε στη συνέχεια να περνά η μπάλλα εκτός αντέννας. Το σκορ έγινε 25-25 αντί να τελειώσει το σετ με 26-24 για τον Πορφύρα, που θα ισοφάριζε έτσι σε 1-1.
Το λάθος αυτό δεν ήταν το μόνο, σε έναν ημιτελικό με σωρεία διαιτητικών σφαλμάτων, τα περισσότερα εκ των οποίων ήταν σε βάρος του Πορφύρα.
Εφόσον υπάρχει κάλυψη από κάμερα, όποιοι ενδιαφέρονται μπορούν να σχηματίσουν προσωπική αντίληψη.
Κρίμα...Γιατί αδικήθηκε έτσι η προσπάθεια των παιδιών....Συνεχίζουμε όμως. Για αυτό ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΡΦΥΡΑΣ.
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ( Στέλλα Μουστάκη ) : Παναγιωτοπούλου, Σταματίου, Ε.Λυμπεροπούλου, Ράμπουα, Σπυράκη, Αυγουλή, Τ.Παπαδοπούλου, Βαμβακάρη, Μπούσουλα, Κ.Ηλιοπούλου, Κοκοσιώτη, Μπήτρου, Ειρ. Λυμπεροπούλου.