Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

Χαμόγελα για τις Κορασίδες μας.....

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα Κορασίδων του Πορφύρα που κατέβαλε τον Ερμή Περάματος με 3-1 σετ.
Τα παιδιά μας νίκησαν και  τη...μαυρόγατα που πήρε τηλέφωνο απο τη δουλειά του, για να μάθει  πόσο ήταν το σκορ, στο  2-0 και λίγο έλειψε να...γυρίσει το παιχνίδι ...
Κάτσε παλληκάρι μου να μοντάρεις και άσε τα παιδάκια να παίξουν....
Ευτυχώς, δεν είχαμε επανάληψη της ιστορίας, όπως είχε γίνει στον αγώνα με τον Ολυμπιακό στις Νεάνιδες στο Ρέντη.
Κάτι ξέρει ο Νάσος  και δε σηκώνει το τηλέφωνο την ώρα του αγώνα....
Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο μας ''Παναγιώτης Σαλπέας'', ολοκληρώθηκε δε πριν απο λίγο.
Πρόκειται για συνάντηση που έγινε στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΔΑ. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη για τον Πορφύρα, μετά απο εκείνη στην πρώτη αγωνιστική, με αντίπαλο το Μοσχάτο, εκτός έδρας. Μεσολάβησαν οι ήττες μας απο τον Ολυμπιακό και την Ευρυάλη.
Η απόδοση του Πορφύρα ήταν καλύτερη σε σύγκριση με τα προηγούμενα παιχνίδια που δώσαμε και πράγματι τα παιδιά έχουν περιθώρια καθώς σταθεροποιείται η απόδοση τους.
Αξιόλογη ομάδα ο Ερμής Περάματος που ανέκαμψε μετά απο το δεύτερο σετ και συνετέλεσε ώστε να γίνει ένα ωραίο ματς.
Τα σετ ήταν 25-14, 25-15, 20-25, 25-21.
Πολύ καλή η διαιτησία των Σπανού--Νιζάμη.
Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ ( προπονητής Κωνσταντίνος Γκούντας ) Μαριάννα Λιάρου, Εβελίνα Θαλασσινού, Ανδρονίκη Πρίφτη, Κατερίνα Τσαβαρή, Ολγα Δημητρίου, Ειρήνη Πρίφτη, Διονυσία Παλημέρη, Ιωάννα Τσιραντωνάκη,  Βαλέρια Μιγκελεέβα.