Παρασκευή 5 Οκτωβρίου 2012

Μπράβο στην ομάδα μας, συνεχίζουμε τη δουλειά...

Η γυναικεία ομάδα βόλει του Πορφύρα, στον ημιτελικό του Τουρνουά της Κερατέας, σε αγώνα που ολοκληρώθηκε πριν απο λίγα λεπτά, ηττήθηκε απο  το Μαρκόπουλο με 3-1 σετ.
Στο πρώτο σετ, επικράτησε το Μαρκόπουλο με 25-18, ισοφάρισε σε 1-1 ο Πορφύρας με 25-19, έγινε  το 2-1 απο το Μαρκόπουλο με 25-22 ( σε σετ όπου ο Πορφύρας κάλυψε το 18-12 και το 23-20 και έφθασε στο 23-22, αλλά, εντέλει έχασε ) και στο τελευταίο σετ η νίκη πήγε στο Μαρκόπουλο με 27-25.
Αυριο Σάββατο, ο Πορφύρας θα πάει ξανά στην Κερατέα για να παίξει στον Μικρό Τελικό με τη νικήτρια  απο το ζευγάρι Ρέθυμνο--Ηλιούπολη, παιχνίδι που θα ξεκινήσει στις 6 μ.μ.
Συγχαρητήρια, για την εμφάνιση στις αθλήτριες και τον προπονητή, τον προπονητή και τις αθλήτριες, του Πορφύρα.
Καλή εμφάνιση, παρουσία που διαφημίζει το όνομα του Πορφύρα μας.
Ακόμα, είμαστε στην αρχή, αυτό ήταν μόνο το δεύτερο φιλικό μας, η προετοιμασία είναι στο βασικό στάδιο της.
Συνεχίζουμε τη δουλειά.
Το Μαρκόπουλο ξεκινά το πρωτάθλημα την άλλη εβδομάδα, στην Α1 και σήμερα αγωνίσθηκε πλήρες, με 2 Σέρβες αθλήτριες στο σχήμα του.
Καλή επιτυχία στο Μαρκόπουλο στην Α1, ευχαριστούμε για την πρόσκληση, υγεία και χαμόγελο.
Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ( προπονητής Κ.Γκούντας)  Μανωλάκου  ( αρχηγός ), Μουστάκη, Τσαπούρη, Ν.Γκούρα, Δήμα, Μπαλή, Καράκου, Χαλβατζή, Δελαγραμμάτικα, Χατζηπέτρου.